Fotoklub Safír zve na další fotografickou výstavu

Od 5/12 můžete ve Foyer Střelnice vidět další fotografickou výstavu členů Fotoklubu Safír Turnov s názvem Klikatými cestami. Mezi vystavujícími jsou Jiří Stránský, Břetislav Jansa nebo Alena Novotná. Výstava potrvá do 6/2 2024.

více

Dnes velké dílo šťastně dokonáno! Znělo před 150 lety turnovským divadlem

Bylo třetím kamenným divadlem v Čechách. Za jeho vznikem stála vzácná dohoda místních finančníků a umělců. Funguje dodnes a na jeho prknech jsou k vidění krásné a zajímavé kousky. Městské divadlo v Turnově letos slaví významné jubileum a do budoucnosti vzhlíží s nadějí a touhou dostavby.

více

Pohádkový drahokam je tady

Je tu opět loutkářská přehlídka Turnovský drahokam určená pro širokou veřejnost. V letošním roce se přehlídka koná i u příležitosti 150. výročí založení divadla. Festival zatraktivní představení souboru z Irska a beseda o Františku Nepilovi s jeho dcerou Helenou Mevaldovou.

více

Desátá kniha Zdeňka Mrkáčka je na světě. Autor ji pokřtí v turnovském kině

Ve čtvrtek 8. února se v Kině Sféra v Turnově uskuteční slavnostní okamžik. Ornitolog, fotograf, spisovatel, režisér a kameraman dokumentárního filmu Jedinečný Český ráj zde představí a zároveň pokřtí svoji novou knihu.

více

Z univerzity do kriminálu. Turnovské divadlo uvede příběh jedné nenapravitelné ženy

Abonentní divadlo+ přiveze do srdce Českého ráje inscenaci divadelního spolku JEDL. Autorská hra scénáristky Lucie Trmíkové vypráví životní příběh profesorky, archeoložky, kunsthistoričky a učitelky Růženy Vackové, která strávila v komunistickém kriminále mnoho dlouhých let.

více

Filmaři hledají komparzisty do životopisné série Iveta

Na konci ledna se v prostorách turnovské Střelnice bude natáčet pokračování životopisné minisérie Iveta režiséra Michala Samira. Filmaři pro tuto příležitost hledají zhruba stovku komparzistů do rolí novinářů a návštěvníků koncertu.

více

Darujte pod stromeček kulturu

Nevíte, čím letos potěšit své blízké? Darujte jim kulturní zážitek. Nabízíme vám hned několik variant dárkových poukazů, kterými zaručeně potěšíte. A pokud je vám Turnov a jeho kulturní scéna blízká, máme pro vás novinku v podobě dárkových předmětů i oblečení, které vám umožní sdělit celému světu, že Turnov je vaším milovaným domovem.

více

Abonentní divadlo+ nabídne nevšední zážitky

Program turnovského divadla je bohatý a pestrý, nabízí klasickou abonentní řadu, ochotnická představení i oblíbené komedie známých divadelních společností, a také představení pro děti, školy a školky. Letošní divadelní sezóna bude ale ještě mnohem pestřejší: experimentálně jsme ji totiž obohatili čtveřicí výjimečných představení, které opět o něco dále rozšiřují možnosti toho, co lze v našem divadle vidět a zažít.

více

Hudební skladatel Marco Rosano míří do Turnova

Tradiční cyklus Turnovských hudebních večerů si pro Turnovany připravil hudebně i vizuálně podmanivou lahůdku. Pěvecké Duo KCHUN a taneční skupina Dekkadancers přivážejí Stabat Mater italského skladatele Marca Rosana, který představení navíc osobně uvede.

více

Filmový víkend přilákal stovky filmových nadšenců

Filmový víkend je dlouholetou tradicí turnovského letního kina. Letošními trháky dvounočního filmového maratonu byly hlavně aktuální letní novinky Barbie a Oppenheimer. Areál letního kina dostal tematickou výzdobu a pořadatelé oblékli kostýmy. Vedle balónků nechyběl atomový výbuch nebo třeba stánek Barbieland.

více
1 2