Rudolf Vágo: Krajiny z Evropy i domova

Toskánsko, Balt, Lofoty, Česko

Kultura Turnov, Fotoklub Safír Turnov a Fotostudio BJ vás zvou na další fotografickou výstavu. 

O autorovi:
Mgr. Rudolf Vágo

Narozen roku 1946 v Ústí nad Labem. V Ústí absolvoval středoškolské studium, (tehdejší SVVŠ, dnes gymnasium). V roce 1970 promoval na pedagogické fakultě University J. E. Purkyně.

"O fotografii jsem se začal zajímat zhruba ve 14 letech. Přivedl mne k ní můj otec, který byl vášnivým fotografem už od doby první republiky. Dostal jsem od něj k dispozici kinofilmový fotoaparát Altix a později mi k narozeninám Ježíšek nadělil Flexaret VI. S kamarádem jsme si na základní škole, kde byli jeho rodiče školníci, zřídili fotokomoru. Zde jsme pronikali do tajů analogové fotografie.

Při studiu na vysoké škole jsem byl Pomocná vědecká síla v oboru fotografie. Kromě práce pro katedru pedagogiky jsem se věnoval portrétu, fotografii hudby. Přivydělával si fotografováním školních tříd a fotografováním na pionýrských táborech. Zde jsem dle svého názoru do podrobna zvládl techniku analogové fotografie. V té době jsem byl členem Svazu československých fotografů. Můj první vystavovaný snímek byl ženský portrét na výstavě SČsF v Pardubicích.Po promoci mi bylo odepřeno vykonávat povolání dle vzdělání (učitelství fyziky). Začal jsem pracovat jako technik sálových počítačů u podniku Kancelářské stroje. Tam jsem začátkem osmdesátých let jezdil do zahraničí na odborná školení a pronikal jsem do street fotografie a začal fotografovat krajinu. Po roce 1989, s nástupem digitálního “věku” jsem začínal s Fujifilm S20, následoval Canon EOS 40D, Canon EOS 20d, Canon EOS 7D, Canon EOS 5D.

V současné době používám Canon EOS R6 Mark II. SW – Lrc, Ps, Zoner X, Corel Paint Shop Pro, Luminar, Affinity. Zúčastňuji se různých fotoexpedicí, jezdím za fotografií krajiny po Evropě, dvakrát jsem fotografoval street a architekturu v New Yorku. Po obesílání soutěží v zahraničí v letech 2021-2023, byly moje snímky vystaveny (tištěná i digi podoba) v mnoha foto galeriích velkých měst. Limasol, Philadelphia, Melbourne, Barcelona, Bogota, Budapest, Berlín, San Diego, Chicago, Hanoi, Stockholm, London, Johannesburg, Bangkok, Manila, Mexico City, New Delhi, New York.

Spíše než popisné fotografii se v dnešní době věnuji kreativní fotografii, mám rád minimalismus a B&W.Výstavu bude možné shlédnout až do 26/3 2024.

V průběhu divadelního festivalu Žlutomodrý kocour 15-18/2 bude výstava nahrazena výstavou věnované minulosti a budoucnosti turnovského divadla.
Děkujeme za pochopení