Jednotné vstupné: 100 Kč

Křest knihy Zdeňka Mrkáčka Český ráj - moje velká láska

Křest a představení knihy s promítáním fotografií
Autogramiáda a možnost zakoupení knihy za sníženou cenu

Autor je ornitolog, fotograf krajiny, přírody i folklóru, památek, spisovatel, režisér a kameraman dokumentárního filmu Jedinečný Český ráj a také dvojnásobný účastník slavného Vasova běhu. Velkou část své životní energie využívá na poznání a popularizaci Českého ráje, kterému dosud věnoval již 10 knih.

Ve své práci vždy hledá vlastní cestu a důsledně se drží zásady, že nemá smysl tvořit kopie něčeho, co již bylo. Také ve své nové publikaci představuje Český ráj v originálním a dosud nepublikovaném pojetí. Jeho hlavní myšlenkou je zdůraznit unikátní propojení krajiny, přírody a památek na území nevelkého rozsahu. V obrazové části jde o volnou procházku od Turnova a Maloskalska, Trosek a Podtroseckých údolí, Příhraz a Mnichova Hradiště přes Sobotku a Jičín a jejich okolí až po Lomnici nad Popelkou.

Zdaleka se však nejedná pouze o fotografickou knihu. Cíleně zvolené a zaměřené texty jsou věnovány nejenom přírodě, ale také kamenářství i archeologii s připomenutím života dávných obyvatel Českého ráje a lidovému umění včetně malovaného nábytku.

Publikace je tedy také o lidech a lásce. A uvedení pojmu láska v názvu knihy není rozhodně náhodné. Potvrzuje niterný vztah autora ke svému kraji, ale také lásku našich předků ke svému domovu, jejich úctu k hodnotám a víru.

Součástí křtu bude promítání vybraných fotografií s živým komentářem. Zdeněk Mrkáček nám při něm objasní, že nejenom Troskami je Český ráj světovým fenoménem. Nenechte si ujít uvedení knihy, která doposud o Českém ráji nevyšla.

Na místě si ji můžete pořídit při autogramiádě za sníženou cenu.