Letňák barMalá (domácí) scéna

Takhraj

Malá (domácí) scéna

Liberecká kapela TAKHRAJ se věnuje především tvorbě Zuzany Navarové z let 1999-2004, tedy období, kdy Zuzana Navarová působila v kapele KOA.

Důvodů je několik, ten hlavní však spočívá v lyrice textů, které Zuzana Navarová v té době skládala. Texty silně ovlivněné její osobní situací reflektující její naději, víru, odhodlání až po konečné smíření. Výběr skladeb, který má kapela TAKHRAJ ve svém repertoáru, je průřezem tvorby Zuzany Navarové z těchto let. Záměrem je, aby tyto skladby nezapadly v zapomnění a také, aby Zuzana Navarová nebyla spojována pouze s kapelou Nerez, protože její tvorba z období s kapelou KOA je také nejen velmi zajímavá, ale co do obsahu textů i velmi sdělná.

A jelikož písně Zuzany Navarové provázely oba zpěváky od mládí a vždy se těšili na každou její novou desku, snaží se zachovávat pojetí písní tak, aby odráželo její tehdejší poselství i výraz, ačkoliv nástrojové složení a aranže jsou odlišné. Dynamika písní, melodické linky i momenty pro sólové nástroje jsou však zachovány.

Kapela hraje a zpívá ve složení:
Jan Kosák (kytara, zpěv)
Gabriela Medwell (zpěv, perkuse)
Petra Vacková (housle)
Edit Boušová (perkuse)
Miloš Virt (kontrabas)
Miroslav Baše (trubka)