Letňák barMalá (domácí) scéna

Naopak

Malá (domácí) scéna

Svérázné trio Naopak z Dobříše a České Lípy si na svých koncertech posluchače získává živelným vystoupením, které je nabito energií, originálním zvukem a písněmi ze života. Autorská dvojice Martin Kleki Podešva a Petra Zajíčková si repertoár rozdělují rovným dílem za občasné výpomoci kapelníka Martina Zajíčka.

Na podzim roku 2021 vychází debutové album AJ LAF JŮ, které mapuje průřez desetiletou tvorbou. Tramp-folkové písně, převážně o láskách a neláskách, jak jinak než ze života Klekiho a Petry. Mastering provedl zvukový mistr Petr Los ze studia WonderLost v Českém Lípě a náběry se pořizovali ve studiu Brloh v Novém Boru.

První pokusy o veřejné vystoupené uskutečnil NAOPAK v lednu 2011 na oblastním kole Porty v Komárově. V dalších letech se Naopaci zúčastňovali různých soutěžích po celé republice včetně finálových a semifinálových vystoupení na Portě v Řevnicích a autorské Portě v Ústí n/L.

Moto: „Každé vystoupení je výzva, každé vystoupení je veliká radost, každé vystoupení je hrozná dřina. Prostě si užíváme každé hraní“.