v předprodeji 390 Kč (do 3/11 14:00)
na místě 490 Kč
studenti 200 Kč
děti do 15 let zdarma

Básníci ticha 2023

Posláním festivalu Básníci ticha je mapovat a představovat zajímavé a nové projekty nejen na alternativní hudební scéně. Na festivalu za deset let jeho existence vystoupily skupiny známé i zcela neznámé, ovšem vždy se jednalo o interprety, kteří svou kvalitu již dokázali.

Velmi často se jednalo o držitele různých ocenění. Letos se festival uskuteční již pojedenácté, přičemž již potřetí v novém podzimním termínu v útrobách Střelnice, kde se nám pro festival podařilo vytvořit ideální podmínky.

Program festivalu i letos nabídne velmi pestrou a žánrově bohatou kolekci umělců. Vystoupí písničkář Josef Lábus a Smyčcové kvarteto TrutnoForte, kteří zde představí své nové album Uzamčená brána. Představí se též hudebník a filosof Ondřej Galuška, který se skupinou eggnoise nahrál čtyři kritiky ceněná alba (nominace na Anděla, ocenění Just Plain Folks Music Awards). Jeho nedávno vydané album Stručný úvod do filosofie marnosti způsobilo na nezávislé scéně oprávněný rozruch.

Velkou událostí bude jistě vystoupení skupiny Clarinet Factory. Toto kvarteto po celou dobu své existence umě mísí jazz, folk, elektroniku či ethno a je mj. vítězem International Songwritting Competition 2005 v USA. Představí se též respektovaná skupina Povodí Ohře, která sama o sobě tvrdí, že hraje roots rock, gotické country a heavy blues, a v neposlední řadě pak skupina Vasilův Rubáš, energické uskupení překračující hranice žánrů folk, reggae, ska či punk.