Letňák barMalá (domácí) scéna

B4

Malá (domácí) scéna

Projekt improvizované hudby B4 vznikl v roce 1998. Původní duo se během roku rozrostlo na čtveřici a za občasného hostování dalších hudebníků vystupovalo v téže sestavě do roku 2008.

Hudební výboje B4 sahaly od ambientu, urban ethna, dubu, post rocku až po trip hop a jazz. B4 po roce 2008 jsou jakýmsi power triem, hrající divokou směs krautrocku, noise a psychedelie.Vše je bohatě obaleno do vesmírných efektů a elektronického chrčení. Polyrytmy a disharmonie jsou tu také oblíbeným kořením.

Hudba projektu se může pohybovat od meditativního minimalismu po noisový nářez. B4 hraje na české poměry neobvyklou hudbu, kterou vždy svým zájmem dotvářejí samotní její posluchači. V obsazení skupiny jsou bicí, analogové klávesové nástroje, baskytara a mixážní pult.B4 vystupují také s hostujícím baskytaristou a pak se v setupu navíc objeví chrchlající a syčící noisová kytara. Od roku 2009 se členové skupiny rozhodli používat výhradně historické nástroje a analogovou elektroniku.

Jako svou inspiraci uvádí B4 české tvůrce Petra a Pavla Ormovy,Steve Reiche, projekt Medeski, Martin and Wood, Einstuerzende Neubauten a zejména pak dvě skladby projektu Money Mark “Information contraband” a “Push the button”.