Základní vstupné 100 Kč
Studenti 80 Kč

Vstupenky jsou k dostání přímo na místě před představením.

Velká čepice

Divadelní soubor STŘEDA (Pardubice)

Jaké události dá do pohybu pár řádků napsaných pro vlastní pobavení? Někdo nosí raději klobouk, někdo čepici a co když někdo nosí obojí? Znamená pro nás větší bezpečí být pod kontrolou z vyšších míst nebo se víc vyplatí vzdorovat? A opravdu stačí jen strhávat plakáty?

Příběh třeba také o tom, co všechno je jeden ochoten obětovat, aby se vyhnul nákupům se svojí drahou polovičkou. Představení je volně inspirováno románem 1984 Georga Orwela.

Autoři inscenace: celý soubor
Autor úpravy: Petra Zahradníková

Hrají: Lucie Tomášková, Natalija Tyasko, Antonín Panuška, Jan Homolka, Lukáš Kolovratník, Šimon Varmuža, Tomáš a Martin Holub, Václav Lengál

O souboru:
Divadelní soubor STŘEDA Studentský divadelní soubor STŘEDA vznikal postupně asi od roku 2014 a je součástí literárně dramatického oboru ZUŠ Havlíčkova, Pardubice. V současnosti ho tvoří 8 členů ve věku 15 - 17 let a scházíme se pravidelně každou středu. Náměty na vznikající vystoupení vychází vždy z návrhů studentů, kteří je sami zpracovávají do etud a postupně vzniká autorské představení. To je vždy prezentováno v rámci závěrečného vystoupení celého LDO ZUŠ na konci školního roku. Vývoj scénáře, použití hudby, rekvizit a kostýmů je kolektivní záležitostí pod supervizním dohledem principála skupiny - Petry Zahradníkové. Představení Velká čepice mělo premiéru v roce 2023 v Divadle 29 v Pardubicích.