Základní vstupné 100 Kč
Studenti 80 Kč

Vstupenky jsou k dostání přímo na místě před představením.

Stvořitel

Dnes nepřijdu (Mnichovo Hradiště)

Tragikomedie s lehkou dávkou cynismu a ironie mapující vývoj člověčího jednání.

Divadelní kroužek pod vedením Mgr. Stanislavy Matulové si pro Adaptace díla Adam stvořitel od bratří Čapků. Tato částečná tragikomedie s lehkou dávkou cynismu a ironie mapuje vývoj člověčího jednání, víry, genderové ne/rovnosti a evoluci, až po jediný možný konec lidstva. Jde o hledání odpovědí na otázky: Kdo může být stvořitel, a jaké by měl mít vlastnosti? Jací lidé jsou ve světě nepostradatelní? Je možné vůbec stvořit takové lidstvo, které bude dokonalé a pro blaho celého světa? Nebo je člověk jen předurčen k ničení, a tím i k vlastnímu zániku?

Autoři inscenace: Stanislava Matulová a soubor
Autoři předlohy: Josef a Karel Čapkovi

Hrají: Pavlína Badalcová, Ondřej Bělohlávek, Justýna Krinwaldová, Kateřina Matulová, Šárka Matulová, Viktorie Sjörgen, Daniela Šrajerová, Barbora Vlková, Jakub Zmátlo Komparz: Adéla Bělohlávková, Anna Breňová, Sára Krétová, Rozárka Srbová, Nela Zmátlová

Hudba: Když byl stvořen Adam - Alibaba, Michael Jackson - Earth Song (instrumental)

O souboru:
Soubor Dnes nepřijdu je součástí divadelního kroužku Děti pódia pod městským divadlem v Mnichově Hradišti. Toto uskupení společně tráví volný čas už třetím rokem. Někteří členové jsou součástí divadelního kroužku více než osm let a už měli i tu čest zahrát si v minulosti na Modrém kocourovi a jiných převážně nepostupových přehlídkách. Jiní se přidali později, a ačkoliv nemají tolik zkušeností i tak společně tvoří skvělou partu, která miluje divadlo a hledá stále nové výzvy, jak se posunout dál. V souboru se věnujeme převážně dramatické výchově, experimentálnímu divadlu a různým možnostem vlastního uměleckého vyjádření. Jsme stále v procesu, o kterém víme, že nikdy neskončí, že je vždy co prozkoumávat, objevovat a překonávat, a to je právě to, co nás na celé naší práci baví nejvíc.