Základní vstupné 100 Kč
Studenti 80 Kč

Vstupenky jsou k dostání přímo na místě před představením.

Střízlivost

Spolek po škole (Olomouc)

Tragikomická fraška o dvou dějstvích vypráví příběh Michala, naivního třicetiletého intelektuála, který své vznešené romantické naděje upnul k Lence. Neschopen vidět cokoli kromě představy harmonického milostného příběhu přestává vnímat, že nad svým životem ztrácí kontrolu. Lenka, ač jeho city opětuje, zůstává ve vztahu k němu „střízlivá“. Snad ve snaze zachovat si alespoň poslední zbytky životní stability.

Střízlivost je hra o patosu i obyčejnosti citu, lidské hrdosti a neschopnosti komunikace. O tématech, jejichž nadčasovost sice literatura již nesčetněkrát prověřila, ona se však přesto vracejí stále znovu.

Autoři inscenace: Michal Kadlec, Marie Magda Franková

Hrají: Viktor Pavlíček, Kamila Urbanová, Kateřina Řezáčová, Filip Pelcl, Šárka Vltavská, Šimon Pužej, Natálie Zelená

Hudba: Šimon Pužej, Patrik Koukol

O souboru:
Spolek Po škole od roku 2016 spojuje studenty i (ne)absolventy Univerzity Palackého se zájmem o divadlo, poezii, hudbu a umění jako celek. Věnuje se převážně autorským divadelním inscenacím a pořádá čtení poezie Domácí Básnění. Členové spolku zinscenovali pět dramat a uspořádali přes tři desítky autorských čtení. Bude-li u nás na divadle divák hledat dramaturgické pojítko, jsou jím různorodé osudy životních vyděděnců, ať už pochází od Čechova nebo Michala Kadlece. Aktuálně hrajeme inscenace Střízlivost o lásce a komunikaci v průběhu věků a Pastička o dospívání pod vlivem archetypů.