Základní vstupné: 250 Kč
Seniorské vstupné: 200 Kč

Městské divadlo

Pohovka: Zdeněk Maryška

Zdeněk Maryška pochází z Mariánských Lázní, kam se dodnes rád vrací. Svůj herecký křest si odbyl po maturitě v plzeňském divadle Alfa, následně začal studovat herectví v Brně na JAMU. Mezitím hostoval na scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti, po dokončení studia zakotvil na jednu sezónu v Divadle J. K. Tyla v Plzni, na dalších deset let spojil svůj život s Brnem a jeho scénami.

Před filmovou kamerou stál poprvé v seriálu Slovácko sa nesúdí.

Počátkem 80. let emigroval do USA, kde se zpočátku protloukal například jako číšník v hotelu, později se ale uplatnil jako redaktor a hlasatel Svobodné Evropy a nakonec se prosadil i jako herec. V roce 1995 se vrátil do Česka, načež vzápětí dostal roli v televizním seriálu Detektiv Martin Tomsa. Za svou stěžejní roli považuje postavu Lukáška v Herzově absurdním podobenství Pasáž, nadále se uplatňuje v televizních pohádkách a seriálech, naposledy jsme ho mohli například vidět v menší, ale výrazné roli německého hosta ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále.

Co se týče divadla, pohostinsky hraje v Divadle Na Fidlovačce a v Činoherním klubu. Ke svým nejdůležitějším rolím na jevišti řadí hry Sofokles, Obchodník s deštěm nebo Zkrocení zlé ženy.

Významné je také působení Zdeňka Maryšky v dabingu.

Večerem provází Petr Vydra.
Hudební doprovod Andy Seidl a Pavel Půta.