Základní vstupné 250 Kč
Seniorské vstupné 200 Kč

Pohovka: Arnošt Goldflam

Skvělý herec, ale i režisér a spisovatel, dlouholetý herecký kolega Bolka Polívky bude hostem Jiřího Vaníčka v pořadu Pohovka. Jeho typický suchý humor zcela jistě osloví i vás a dá vám příležitost k mnoha dotazům.

O Arnoštovi
Narodil se v Brně v židovské rodině. Po absolutoriu Střední všeobecně vzdělávací školy začal studovat medicínu, po dvou semestrech ale odešel. Pracoval postupně jako slévač, jádrař a dále v Královopolské jako rozpočtář.

Následovalo studium režie JAMU v Brně. Během studií režíroval i hrál, po absolutoriu krátce působil v satirickém divadle Večerní Brno. V letech 1978-1993 působil v Hanáckém divadle (Prostějov), po přestěhování do Brna jako HaDivadlo. Na profilování poetiky tohoto divadla se významně podílel jako režisér, herec i autor.

V současné době působí jako režisér v divadlech v Praze (Studio Ypsilon, Divadlo v Dlouhé, Dejvické divadlo) a Hradci Králové (Klicperovo divadlo), píše divadelní hry, vyučuje na JAMU a příležitostně hraje ve filmu.

Goldflam je autorem více než padesáti her a dramatizací. Jeho hry lze rozdělit do dvou skupin: v první sleduje (neiluzivně) téma střetu generací a snaží se o zachycení dějin duše, v druhé si všímá banálních životních situací a ty zveličuje a dovádí do krajních poloh. Je pro něj charakteristický smysl pro trapnost, groteskní realismus a satirickou nadsázku.

Pořad se koná ve spolupráci s organizací COOL TURNĚ BEZ BARIÉR.