Základní vstupné 100 Kč
Studenti 80 Kč

Vstupenky jsou k dostání přímo na místě před představením.

Pohádka tak trochu na hlavu

Divadlo u Váňů (Poděbrady)

Volná inspirace Nezbednými pohádkami Josefa Lady koncipovaná jako rodinné představení.

Rázná princezna. Nesmělý princ. Chudé království, bohaté království. Loupežníci ve stylu Les Charlots. Čert - popleta. Zpívající drak. A další.

Volná inspirace Nezbednými pohádkami Josefa Lady svede dohromady tradiční pohádkové bytosti a přidá k nim pár ne úplně obvyklých, třeba televizního reportéra. Možná reportérku. Oproti klasickým pohádkám je tady leccos obráceně, ale nakonec se jako vždy všechno v dobré obrátí. To vše v nezpomalujícím rytmu balkánské dechovky a v přímém přenosu TV Pohádka.

Autor inscenace: Ladislav Langr
Autor předlohy: Josef Lada

Hrají: Johana Severová, Iva Špinková, David Skrbek, Martin Šípek, Ondřej Dovalil, Martin Daněk, Michaela Lerchová, Hana Svobodová, Helena Pěchová, Martina Sedmidubská, Jolana Daňková, Alexander Koukol, Jakub Žoha, Vladimír Kopáček, Jakub Charvát, Eva Hnilicová, Josef Káninský

Hudba: Fanfare Ciocarlia, Klára Modrá
Výtvarnice: Klára Modrá, Klára Forstová

O souboru:
Divadlo U Váňů Po předchozích divadelních pokusech jsme založili spolek v roce 2012 a od té doby máme na kontě třináct premiér. Část z toho připadá na hry Divadla Járy Cimrmana, jímž se baví i neherecká část spolku. Mimo tento repertoár už jsme se pustili do moderního dramatu, divadla poezie i představení pro děti. Pořádáme rovněž přehlídku mladého divadla Vaňáles pro soubory ZUŠ, DDM a podobně. Sídlo máme v Praze, avšak činnost vyvíjíme primárně v Poděbradech. Někteří členové souboru rovněž vystupují sólově jako zpěváci nebo recitátoři a moderátoři.