Základní vstupné 100 Kč
Studenti 80 Kč

Vstupenky jsou k dostání přímo na místě před představením.

Nenávidím tě, Bukowski

Broukovcovo Kamdivadlo (Česká Kamenice)

"Co se nám podařilo zjistit, tak jsme první, kdo do divadelní podoby uvádí knihu Ženský amerického autora Charlese Bukowského a to ještě ve formátu One man show.

Naše – Nenávidím tě, Bukowski! - vychází z představy toho, jaké by to bylo, kdyby literární postava toužila po něčem jiném, než co mu její autor předepsal. Hra je velmi nevhodná pro dětského diváka.

Charles Bukowski (1920 – 1994) je na divadelních prknech uváděn jen velmi málo. Vše co bylo uvedeno na jevištích či plátnech kin, byly jen adaptace, protože tento autor, až na nějakou výjimku pro film, scénáře nepsal. Stejně tak námi nabízené představení je naše velmi volná dramatizace. Jeho styl je velmi drsný, realistický, popisující všednosti s jeho krásami i odpornostmi a využívá k tomu slovníku, který je plný vulgárností, sprostoty a hrubiánství. Texty obsahují také Bukowského specifický smysl pro humor, který on mnohdy nachází tam, kde by jej jiní neviděli. Všechny tyto atributy projevu obsahuje i naše představení a to musí divák, zejména je-li neznalý Bukowského knih, vzít v úvahu, pokud se rozhodne naše představení navštívit."

Autor inscenace: Jaroslav Střelka
Autor předlohy: Charles Bukowski

Hraje: Jaroslav Střelka

Hudba: J. S. Bach
Výtvarník: Broukovcovo Kamdivadlo

O souboru:
Broukovcovo Kamdivadlo BK spatřilo světlo světa roku 1999, rozštěpením původního souboru Hrdobec. Od té doby se věnujeme zejména tvorbě s převzatými i autorskými texty pro dospělého diváka. Značnou část her tvoří autorská monodramata. BK pořádá také divadelní festival, výstavy, moderování a jiné akce. V současné době je soubor tvořen převážně dvěma heterosexuálními jedinci s kladným vztahem k popíjení alkoholu.