Základní vstupné 100 Kč
Studenti 80 Kč

Vstupenky jsou k dostání přímo na místě před představením.

Geriho šuplíky

DS PIK-ART (Úštěk)

Geri Smith vlastní obchod se smíšeným zbožím – Market Sandhills na Jewett Avenue 507. Žije sám, má jediného kamaráda Kurta a zná všechny své zákazníky, protože jich není mnoho. A pro každého má šuplík. Vypadá to, že je každý den v obchodě stejný, ale není tomu tak. Stejně jako v životě.

Občas se v Halsey zastaví i někdo nový. A obchod mu svými šuplíky připomene jeho nesplněné sny a touhy. Do obchodu za ním dochází kamarád Kurt, roztržitý, nešikovný dědula, který, ač se snaží, nic se mu nedaří. Přesto si chce v životě všechno vyzkoušet. Chodit na ryby, lovit divou zvěř. Rád popíjí s Gerim a Geri pije rád na jeho účet. Do obchodu chodí na kávu a nakupovat Edna s Jane. Jane je milá paní, nejvíce si kupuje voňavá mýdla a má ráda Geriho. Edna je zapšklá paní, nejvíce si kupuje lék na pálení žáhy a nemá ráda nikoho. Každý den je v podstatě stejný, až na Kurtovy strastiplné zážitky.

Všechno se mění, když do obchodu vstoupí temperamentní, krásná Maggie a zažehne už vyhaslou jiskru v srdcích starců. Geri se zamiloval, sní sen o Maggie a Jane už ho ani trochu nezajímá. Kurt se o Maggie snaží též, jen „svým“ způsobem. Tento stav přeruší až cizí, drzý kovboj Harry. Okamžitě se stává jejich sokem. Vše se ale urovná při jedné Kurtově vyměšovací lapálii na rybách. Dědové se s Harrym spřátelí, Gerimu dojde, že jeho sen je nereálný a Maggie Harrymu předhazuje. Harry však o ni nemá zájem. Chce úplně něco jiného... Maggie si ale jako každá žena poradí. A poradí si tak, že rázem změní život nejen Harrymu, ale i Kurtovi a Edně. Dá jim to, co jim v životě chybělo. A Geri v Halsey dál sní... Nebo už ne?

Inscenace textu získala v roce 2020 na Lounském divadlení Cenu poroty za originalitu. Představení je sice fyzicky náročné, ale originální a ojedinělé v ČR. Funkci textu nahrazuje mezinárodně srozumitelná, groteskní pantomima.

Autor inscenace: Gabriela Nogová

Hrají: Jiří Hotový, Gabriela Nogová, Natálie Bartošová, Blanka Peterková, Zdena Táborská, Jiří Michálek, Jan Táborský

Hudba: Josef Kyml

O souboru:
PIK-ART je původně divadelní ochotnický soubor Pikart z Úštěka funguje od roku 1996. K jeho zejména divadelním aktivitám se v roce 2004, po právní změně na občanské sdružení PIK-ART, přidává mnoho dalších činností. Organizujeme představení a výstavy převážně amatérského umění, hostování divadelních inscenací nebo hudebních vystoupení a kulturně společenské akce k nejrůznějším příležitostem. Věnujeme se podpoře tvůrčí práce v oblasti amatérského divadla, aktivní činnosti v souvislosti s nácvikem divadelních inscenací a budování vzájemných kontaktů s obdobně zaměřenými spolky.