Základní vstupné 100 Kč
Studenti 80 Kč

Vstupenky jsou k dostání přímo na místě před představením.

Empúsy cumlají němě

D.R.E.D. (Náchodsko-pražsko-kladsko)

V představení na podloží řecko-římského zápasu zkoumáme hranice mezi zvířetem, člověkem a dortíkem prostřednictvím živých obrazů a zvuků, nebo živě vyslovovaných mrtvých slov. Diváci jsou přesvědčeni o významu němoty a jeho silného vlivu na lidské projevy a komunikaci.

Empúsy cumlají němě je elegantní a poetická inscenace, která dokáže diváka vtáhnout do světa, kde se projevují nevyslovené myšlenky a pocity prostřednictvím tělesného projevu. Každá scéna je choreograficky zpracována a herci dovodí vyjádření emocí a prožitků. Představení se odehrává v minimalistickém prostoru s minimem rekvizit, čímž se klade důraz na samotného herce a jeho výrazové prostředky.

Autor inscenace: Ondřej Pumr

Hrají: Luděk Joch, Rudolf Rousek, Karolína Salome Lokvencová, Michal Kudrnáč, Dan Rufer, Magdalena Dorotea Horká, Ivona Vavříková, Dan Vavřík, Nikol Daksová, Adéla Valášková, Marek Macek, Milan Drašnar, Tereza Vlachová, Marián Levínský Hudba: Milan Drašnar, Marek Macek

Výtvarník: Ondřej Pumr

O souboru:
D.R.E.D. je čtvrtstoletý rouhavý vícehlavý ponořený obrazný jinoherní vytlačovaný silný adorovaný přiběhlý nezajímající praktický neměnný nestálý proměnlivý dobrý, tvář nastavující, má dobré/špatné vlastnosti, dělá bytové odbytové pobytové nebytové divadlo a divadlo bytu, aniž by dělal divadlo. Sudetia non cantat. A pokud čtvrtstoletý rouhavý vícehlavý ponořený obrazný jinoherní vytlačovaný silný adorovaný přiběhlý nezajímající praktický neměnný nestálý proměnlivý dobrý, má dobré/špatné vlastnosti, dělá bytové odbytové pobytové nebytové divadlo a divadlo bytu, aniž by dělal divadlo, tak pak jak pak. Empusa non cantat.