Základní vstupné 100 Kč
Studenti 80 Kč

Vstupenky jsou k dostání přímo na místě před představením.

Balada pro banditu

Sbor GUT!! (Praha)

Filmový muzikál Vladimíra Síse s Miroslavem Donutilem v hlavní roli, legendární představení Husy na provázku, či pražského divadla na Vinohradech. Příběh obsahující vše, od lidského zoufalství, zrady, smrti, až po lásku.

Muzikálová verze příběhu obsahuje písně Miloše Štědroně ve spolupráci s Milanem Uhdem, které jednoznačně obstály zkoušku času. Pro tento muzikál se sbor GUT! rozhodl již před třemi lety, avšak až loni na podzim se konečně podařilo inscenaci dokončit. Hudebního nastudování se ujala Mgr. Jana Ferstlová, o režii se postaraly Eliška Moravcová a Anna Otrubová.

Premiéra Balady pro banditu v nastudování studentského sboru GUT! proběhla 23. listopadu 2023 v pražském divadle Komedie.

Autoři inscenace: Sbor GUT!
Autoři předlohy: Miloš Štědroň, Milan Uhde

Hrají: Artur Loskov, Veronika W. Vaňková, Kryštof Švarc, Petr Filipský, Dominik Denisart, Honza Viet Anh Tran, Marko Vekić, Julie Gelnarová, Anna Petrová, Žaneta B. Bartáková, Frederika E. Košťálová, Šárka Filipská, Natálie Mařanová, Antonie H. Soukupová, Jan Fimbinger, Lukáš Rataj, Melichar Míšek, Vojtěch J. Kroužek, Barnabáš Míšek, Matyáš Diestler, Filip Slavíček, Marie Peléšková, Markéta Bosáková, Anna Husová, Lucie Vočadlová, Anastázie Horáková

Hudba: Alex Matějíček, Sbor GUT!

O souboru:
Studentský pěvecký sbor GUT! působí při Základní škole a Gymnáziu Jiřího Gutha-Jarkovského v Praze již od roku 1996, pod současným názvem od roku 2016. Sbor založila Mgr. Jana Ferstlová, nyní vystupuje pod vedením Elišky Moravcové a Anny Otrubové. Členové sboru tradičně vystupují na koncertech s pestrým repertoárem, který zahrnuje duchovní, lidové i populární skladby. Během své existence sbor uvedl již čtyři originální muzikály: Petr a Lucie, Alena, Sedmero havranů a Robinson. Autorem hudby u Robinsona je Miloš Krkoška, jehož hudba je známá například z Princezny ze mlejna. U ostatních děl muziku složil Pavel Trojan ml., který je rovněž bývalým členem sboru. Muzikál Balada pro banditu je prvním převzatým dílem, který sbor společně uvedl.