Výstavy na plátně Kina Sféra

Exhibition on Screen (Výstavy na plátně) je průkopníkem a největším producentem v oblasti filmů o výtvarném umění. Ve spolupráci s předními galeriemi vytváří Exhibition on Screen dokumenty, které diváky přenesou na jedinečné výstavy umění a společně s komentářem kurátorů a historiků nabídnou světový umělecký zážitek přímo v kině.

Sérii zahájil v roce 2012 přímý přenos z výstavy Leonarda da Vinciho v londýnské Národní galerii. Na tehdejší úspěch již navázalo dalších 29 filmů v rámci devíti sezón a série pronikla do více než 66 zemí světa. Kvalitu a konzistenci přináší renomovaný dokumentarista Phil Grabsky, držitel ceny BAFTA, který sérii se svou společností Seventh Art Productions založil. Dodnes produkčně dohlíží na všechny tituly a 14 z nich přímo režíroval. Dalších 13 vytvořil režisér David Bickerstaff.

Jubilejní 10. sezóna pokračuje a na podzim nabídne tři poslední filmy. Na úplný závěr vrátí po pěti letech na velká plátna jeden z divácky nejúspěšnějších filmů série Exhibition on Screen - Cézanne – portréty života.


EOS: Klimt & Polibek

nevhodné do 12 let titulky

Výstavy na plátně
Poznejte příběh slavného zlatého obrazu.

Kino Sféra