Oscarový týden

Letošní Oscarový týden se v Kině Sféra uskuteční tradičně v týdnu před předáváním cen, které letos připadá na neděli 10/3. Přehlídka nabídne celkem šest snímků, které hlasitě promluví do oscarového klání.

Všechny filmy můžete vidět za snížené vstupné podle ceníku Filmového klubu, na všechny projekce tak lze využít i klubové kartičky a vidět film pouze za 115 Kč.

Přehlídku zahájí v úterý film Zóna zájmu s pěti nominacemi, který je hlavním favoritem v kategorii nejlepšího cizojazyčného filmu.

Středeční Anatomie pádu se stejným počtem nominací pak může získat ocenění například za nejlepší scénář. Celkem v jedenácti kategoriích se utká čtvrteční snímek Chudáčci, za který je žhavou kandidátkou na zlatou sošku fenomenální Emma Stone v hlavní roli.

Největším favoritem letošního ročníku je ale páteční Oppenheimer, který sklidil celkem třináct nominací. Vedle hlavní kategorie pro nejlepší film se mohou dočkat i režisér Christopher Nolan a herci Cillian Murphy a Robert Downey Jr.Sobotní Zabijáci rozkvetlého měsíce mají celkem deset nominací včetně většiny hlavních kategorií. Režisér Martin Scorsese je díky tomu nejčastěji nominovaným žijícím režisérem.

Přehlídku v neděli ukončí Barbie s osmi nominacemi, která je největším favoritem v kategorii pro nejlepší kostýmy. Bez šance ale není ani představitel Kena Ryan Gosling.