Činohra, klauni, akrobaté i balet. Kulturní centrum Turnov představuje novou sezonu

Divadlo je součástí turnovského života už víc než dvě stě let. Z toho sto padesát let tu má svůj dům, údajně třetí nejstarší kamenné divadlo v Čechách. Nejen proto se každou novou sezonu pracovníci Kulturního centra Turnov snaží, aby byla nabídka představení opravdu pestrá. Začátkem prázdnin spatřil světlo světa Katalog kulturní sezony 2024/2025, který představuje významnou část programové nabídky na novou sezonu. Vybere si opravdu každý.

Katalog nadcházející sezony představuje divákům dvacet jedna představení. „Nově jsme do katalogu zařadili i volná divadelní představení zejména divácky oblíbených komedií. Do Turnova nicméně nepřijede jen klasická činohra, ale také klauni, mimové, akrobati či balet,“ přibližuje program jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek.

Jedno ze strhujících představení předvedla v minulé sezoně Losers Cirque Company, která dorazí i v sezoně nové. Diváci se mohou těšit také na Bratry v tricku, Divadlo Na Zábradlí, Činoherní studio města Ústí nad Labem nebo Pražský komorní balet.„Myslím, že se nám podařilo poskládat příští sezonu tak, aby si každý divák přišel na své. Některá představení slibují odlehčenou atmosféru a velké humory více či méně známé z našich životů, jiná jsou naopak sondami do duší jednotlivců i celé společnosti. Já osobně se těším na to, až z Horáckého divadla v Jihlavě přijede trpět Goethův mladý Werther, stejně tak ale i na dušičkovou performance Memento Mori Matese Petráka,“ zve dramaturgyně Městského divadla Turnov Eliška Slováková.

Novinkou v nabídce je cyklus Batole v divadle, který těm úplně nejmenším divákům s citem a respektem ke všem batolecím potřebám nabídne první kontakt s divadlem. „Děti a rodiče budou sedět v bezprostřední blízkosti loutek a herců. Mohou se tak snadno stát součástí hry,“ říká o zajímavém projektu David Pešek. „Doufám, že dvě představení pro batolata se budou líbit tak, abychom na tuto novou řadu mohli navazovat i v dalších letech,“ doplňuje Eliška Slováková.Další významnou novinkou je skutečnost, že se Turnov stává součástí festivalu Lípa Musica, jednoho z nejkvalitnějších hudebních festivalů, které tato země má. Nejen abonenti Turnovských hudebních večerů se proto mohou těšit na výjimečný kulturní zážitek v podobě Vivaldiho cyklu houslových koncertů známých jako Čtvero ročních dob. V Turnově zazní od světově uznávaného houslového virtuosa Josefa Špačka za doprovodu souboru Barocco sempre giovane.

I letos jsou na programu také oblíbené cestovatelské přednášky, které diváky zavedou do všech koutů světa od Nového Zélandu až po Aljašku. Také se chystají opět přenosy těch nejslavnějších oper a baletů z londýnského Royal Opera House. 
Prolistovat si katalog online můžete zde: